Nezvykneme robiť reklamu, ale ak sa nejaké kresťanské vydavateľstvo rozhodne distribuovať evanjelium nakreslené po pokémonsky, zasluhuje si pozornosť. Manga Mesiáš je prvotinou z (momentálne) 5-dielnej série prerozprávaných biblických príbehov, ktorú má na svedomí japonská dvojka Hidenori Kumai a Kozumi Shinozawa. Táto správa nás vyslovene teší, pretože a) biblií nikdy nie je dosť a b) podvedome inklinujeme ku kresťanským dielam, ktoré by istá časť veriacich mohla označiť ako kontroverzné.

Pravda, toto dielko však pôsobí celkom dobrosrdečne, hodnoverne a neškodne. Milovníkom špecialít tak odporúčame vizuálne pôsobivejšiu a interpretačne voľnejšiu Mangu Jesus, ktorú naše sekulárne kníhkupectvá predávajú takmer už desaťročie. Túto zasa nakreslil britsko-nigérijský frajer Siku a vlastne ide len o výsek z Biblie kompletne prekreslenej do mangy (hoci nejde o tradičný štýl kreslenia).

Čakať na zvyšky oboch sérií je zatiaľ asi márne, ale ak konichiwa a arigato je bežná súčasť vašej slovnej zásoby, určite sa niektorej z týchto dvoch poobzerajte.

manga1.jpg

Reklamy