Mesačný výber noviniek, ktoré sú príliš triviálne, než aby dostali samostatný post.

Odchod Billyho Grahama v našich krajoch nerezonoval až tak ako v USA, kde sa tešil povesti milovaného národného buditeľa, preto nie je prekvapujuce – hoci napriek tomu stále veľmi pekné – že reverend Billy má svoj vlastný playlist na spotifaji, ktorý je priamo inšpirovaný jeho službou a životom. Nebojte sa samých worshipoviek, miesto tam majú aj Johnny Cash, Elvis alebo U2.

met_Graham_Local_9.jpg.JPG

Hillsong Worship vydáva o týždeň nový album nahratý na ich kreatívnej konfere, There is More. Náš index natešenosti je asi 6/10, ale videjko vyzerá príjemne. Fanúšikovia snáď budú radi.

Vážime si Palka Streža, pretože rozpráva múdro a s rozhľadom. Pre Svet kresťanstva poskytol intervjú, kde rozpráva o domácej spoločenskej situácii, charizmatikoch i politike. Škoda, že otázky neboli viac šťavnatejšie, ale aj tak je to dobré čítanie.

strezo-4.png

Kopa klipov: okrem troch tell-all-my-friends živých klipov sme sa od United Pursuit dočkali aj mimoalbumovej novinky You Are My Joy.

Oveľa väčšiu pozornosť ale dávame našim obľúbeným Kings Kaleidoscope, ktorí medzičasom uviedli úplne novú sériu live záznamov s peckami ako Stick & Stones alebo A Prayer, ktoré v tomto prevedení vyznievajú zvlášť dramaticky, strhujúco a úchvatne. K dnešnému dňu máme celkovo už 8 trackov, takže rámec EP je prekročený. Uvidíme, kam až dôjdeme.

Kopa vtipov: Sme radi, že prvý apríl ešte neumrel a minimálne za oceánom ho vedia oceniť aj naši milovaní interpreti, takže sa pripravte na novú metalovú platňu od Switchfootu.

Nové (zatiaľ) songy majú aj Needtobreathe a evidentne not-mastný-anymore Phil Wickham. Jeho zvlášť hymnická novinka Living Hope príjemne dopĺňa aktuálne sviatky. Pustite si.

KV out.

Reklamy