Jeden z našich najobľúbenejších festivalov nedávno zverejnil headlinerov, takže tým pádom poznáme všetkých zahraničných hostí. Malý prehľad:

Faith Child – tento chlapík sa zastavil na ranči už niekoľkokrát (2012, 2013, 2016) a potešenie bolo vždy vzájomné, takže príde zas. Londýnsky rap šmrcnutý gospelovými zbormi.

Four Kornerz – aj londýnska bratská štvorica už Slovensko pozná. Konkrétne CF 2008 a 2012 + gdzn konfera 2012 + Lumen 2012. V posledných rokoch absencia veľkých hitov, ale komornejšie zoskupenia majú tiež niečo do seba. Ľahká popová zmes gospelu, funku a rapu.

MateO – poľské folkpoprockový projekt si pamätá CF ešte vo vysokých tatrách (03), ale mladšie ročníky ho poznajú tiež (2010, 2017). Ak vám táto muzička bardzo smakuje, prídete si na svoje.

Graham Kendrick – vytrvalý britský matador sa vracia na Slovensko tak často, že roky už nebudeme vypisovať. Klasické worshipové hitovky a veľké srdce pre mladých ľudí. Samozrejme, že spolu s Grahamom príde opäť Terl Bryant a jeho Psalm drummers rozbubnujú opäť celý stan.

Rivers & Robots – sympatická štvorka zo Salfordu si pred dvoma rokmi získala takmer celý Campfest. Hardcore biblické texty, trendsetterský zvuk a my sa nevieme dočkať.

Philippa Hanna – aj táto dáma zo Spojeného kráľovstva sa už na ranči zastavila (2013). Romantické melódie a výrazný prejav; worshipové hity ale isto nebudú chýbať.

Divine Attraction – ak si mladé poprockové trio z Los Angeles pamätáte z CF 2016, isto sa potešíte. Už dlhú dobu žijú v susednej ČR a novej tvorby stále pribúda.

a na záver…

WORSHIP CENTRAL a. k. a. jediný tohtoročný zahraničný artist, ktorý u nás ešte nebol. Teda, ak nerátame návštevy frontmana Tima Hughesa 🙂 Každopádne, súčasný worshipík sa dá počúvať stále a Tim je chlapec šikovný, takže palec hore a tešíme sa.

 

 

Reklamy