Hudobná matematika je jasná: takmer vždy, ak kapela vydá singel, znamená to, že pripravujú ak nie album, tak aspoň nejaký projekt. Samozrejme, občas sa stane, že niekto dá niečo von z číreho kreatívneho pretlaku, ale to je potešujúcou výnimkou, Prejdime si teda niekoľko nedávnych singlov, ktoré sú príliš triviálne, aby si zaslúžili samostatný post, ale rozhodne nie sú nuda. (Chytáte referenciu? 🙂 )

Switchfoot – YouChlapci dali von prevarenú vec z nesmrteľného Walk To Remember, je k tomu klipík zo štúdia a ohlasuje to throwbackový projekt. Surferi z Kalifornie majú etalón hitov, takže vyberať bude z čoho.

NEEDTOBREATH – Bullets je tiež predzvesťou nového albumu. Južanskí chlapci robia svoju vec dobre, posledná doska bola vydarená a Bullets znie ako poctivý štandard: sme zvedaví.

Bethel Music, resp. Bethany Wohrle – Living Hope. Táto slečna má na Bethelovskom youtube už druhú skladbu, takže tiež šípime autorský počin – hoci toto je prespievaná vec Phila Wickhama. Alebo druhá hypotéza je tímový album neznámych mien. K piesni samotnej: je to lajvko so sympaticky nedokonalým spevom, inak v rámci žánru bez výhrad.

Urban Rescue – RunNeurazí, nenadchne. Dávame tu, lebo to vyšlo a veríme, že aspoň jeden náš čitateľ to môže oceniť.

GAWVI – Slingshot – menej známy zástupca rapovej stajne Reach Records posiela von súčasnú vec s vtipným píšťalkovým beatom. Do auta ideálne, Annie are you ok?

Silent Planet – Northern Fires (Guernica) – na záver aj niečo pre tvrďákov. Silent Planet vydali výborný album v 2016, teraz dali von vec s na môj vkus až príliš melodickým refrénom a klipom s pochmúrnou poetikou. Ale tá intertextualita v lyrics je pohladenie mojej latentne akademickej duše. Rozkliknite si popis videa a uvidíte, že chlapci majú načítané. Výborné!

r960-642a33d4c6f52d715ac1172820290556.jpg

 

Reklamy