Po roku sme tu zas s (takmer) najčítanejším obsahom na našom úbohom blogu. Sledujte, ak sedíte doma a chcete vedieť čo sa tu deje, alebo ak účinkujete a chcete vedieť, čo si o vás myslíme. Bude to, ako vždy, úprimné; pochvalné, aj kritické.

Otvorenie

Keď pred rokmi Miťo Bodnár zaspieval v rámci večerného programu slovenskú hymnu, to bolo inovatívne! Zakomponovať slovenský folklór do čohokoľvek je momentálne okukaný nápad, ale dievčatá zaspievali pekne a sme radi, že organizátori vymysleli úvod, ktorý sa môže páčiť aj staršiemu divákovi (čo bolo v kontraste s táborovou rozcvičkou pred oficiálnym začiatkom). Suchoňovu Aká si mi krásna sme síce už tohto roku na jednom festivale počuliale posun kultúrnym smerom ceníme. Hymnu stále vstrebávame, napíšeme viac neskôr.

DSC_0019.jpg

ESPÉ

Tu netreba veľa vymýšľať, chlapci dali očakávaný štandard, celý stan spieval chvály, zaznelo aj pár starých hitov a počuli sme preklad aktuálne najväčšej worshipovej bomby, Reckless Love, čo raz muselo prísť. Spokojnosť.

DSC_0025.jpg

Mate.o

Poľský matador priniesol hutnú dávku pop-rocku, šikovných muzikantov, súčasný zvuk a vysokú koncertnú úroveň. Až tak si ho nejdeme, ale umelcov, ktorí stále píšu vo svojom jazyku a nejdú do angličtín, si vážime.

DSC_0049.jpg

Rivers & Robots

Oproti minulému campfestu majú chlapci nového gitaristu a bubeníka, ale stále sú to extrémne zlatíčka a zároveň šprti. Zahrali nejaké novinky aj staré hitovky, veľa lo-fi, veľa loopov, chirurgicky presné beaty – super. Chlapaci sa medzičasom posunuli medzi svetové mená a sme radi, že sme ich tu mohli mať. Chybičkou krásy bol fakt, že sme prvé tri piesne museli počúvať omlyom pustený klik, ale za to už rodáci z Manchestru nemôžu. EDIT: dodatočne sme zistili, že to naozaj omylom pustil Caleb spoza bicích, ale sobotu na gauči to už šlo ako po masle.

DSC_0074.jpg

Zajtra bude tučnejší report.

KV out.

PS: Fotky, exkulzívne pre nás, zaistila extrémne talentovaná Dominika Krišová

Reklamy