Sme stále na našom obľúbenom ranči, tu je kempfestovský deň dva.

Dominika Gurbaľová & Priatelia

Priatelia s Dominikou priniesli pekný raw pesničkársky sound bez loopov a všelijakých trackov v pozadí. Kto pozná Dominikin štýl, vie, že sa na nejaké worshipové konvencie nemá spoliehať, bolo to z pesničky do pesničky, od gitary ku klavíru a dramaturgicky mierne mätúce, ale v obsahu veľmi uctievačské a rozhodne nie plytké. Dominika sa postupne stáva celoslovenským pojmom, čo jej prajeme, pretože si to určite zaslúži.

DSC_0132

Detský program: Stvorení pre pohyb

Tuto sme sa ocitli zvláštnym sledom okolností a odpadli sme! Absolútne premotiovavný detský aerobik (alebo niečo také, nie sme experti) do slovenských chválových pesničiek, ktorý viedla Zuzka Venglíková, ktorú máme zafixovanú ako distingvovanú prekladateľku kníh. Bola to bomba, určite to odporúčame absolvovať o rok.

Služba Rómom: Ako začať

Tuto reportuje polovica redakcie, lebo druhá polovica to moderovala.
Diskusia bola so štyrmi hosťami z troch rôznych služieb a prostredí a podarilo sa načrtnúť pár dôležitých poznatkov, ktoré treba vedieť. Kvôli časovému rozsahu sa však nepodarilo zodpovedať všetky otázky, čo je celkom škoda. Podstatný mesidž, na ktorom sa ale všetci zhodli a na ktorom môžeme stavať aj mimo Campfestu je, že oveľa dôležitejšie ako kultúrna integrácia Rómov je prebudenie a ich osobná konverzia.

DSC_0154

Godzone 

Okolo maličkého pódia v strede stanu (skvelý ťah) bolo na Godzone už tradične plno. Prvú polovicu chvál viedol náš obľúbený Janko Sedlický v spolupráci s Terezou Slavkovskou a bolo krásne počuť nových lídrov a vidieť Jula chváliť v prvom rade. Okrem toho bolo to, na čo sme pri GDZN programe zvyknutí – chvály / slovo / aktivita a veľa šťastných mladých ľudí, medzi ktorých sa rátame aj my.

DSC_0181

Worship Central

Tim Hughes nedorazil, namiesto neho sme dostali partiu neznámych, ale sympatických ľudí (špeciálnu slabosť sme mali pre dlhovlasého gitaristu s mladofúzom). Set bol dobrý, okrem autorských hitov sme dostali aj niekoľko globálne známych vecí, čo veľmi ceníme – je super vidieť, ako veľké kapely nelipnú na vlastných veciach, ale hrajú to, čo ľudí vedie. Worship Central nás ale presvedčili o zaujímavej veci – na Slovensku vieme hrať worship, vôbec nie sme o triedu nižšie a keby hovoríme anglicky, možno sú naše hity na úrovni tých svetových.

DSC_0200

F6 

Čičavská partička priniesla zvyčajnú a veľmi obľúbenú zmes radostných tancovačiek a pekných uctievačiek, prekvapivo aj pár spontánnych momentov, vcelku to bolo pekné a fajn, dokonca aj jedno veľmi povzbudivé a neotrelé svedectvo o adopcii rómskych detí, (najmä v súvislosti s piatkovou diskusiou o Rómoch a predsudkoch).

Sára Jarková

Hneď za nimi nasledovala mladá umelkyňa z efšesktovského umeleckého prostredia Sára. Skladá vlastné veci, je to viac popové, než tanečné, ale textársky celkom modlitbové. Koncertne to nebol stopercentný nářez, aj kvôli neskorej hodine, ale Sáru a jej band podporujeme a tešíme sa na album.

DSC_0223

Šétko.

Fotky exklulzívne pre nás zaistila extrémne talentovaná Dominika Krišová

Reklamy