Okrem tuto spomínanej veci sme nedávno na slovenských internetoch objavili aj ďalšieho slovenského remixéra – je ním starý harcovník DJ Besiky, na ktorého sme vlastne už aj zabudli. Ten sa najnovšie pripomína remixom skladby Tvoj Hlas od (pre nás doteraz) neznámej kapely Chilli zo Senice. Ako to vidíme?

CHILLI: Pracovne sme ich pomenovali BCC Worship z malého mesta. Majú von CDčko, tých pár vecí, čo sme počúvali, neznie vôbec primitívne ani zle. Texty občas svojské. Samozrejme, keď načriete hlbšie do histórie, objavíte príjemné bizáriky, ako napríklad toto. Sme každopádne radi, že naša kresťanská scéna, o ktorej sme si už mysleli, že sme ju zjedli, žije svojim životom a stále sa objavujú kapely mimo tých áčkových.

BESIKY: Keď sme v GDZN prípade namietali, že sa remix od originálu veľmi nelíši, v tomto prípade to neplatí, čo je samozrejme spôsobené aj žánrovou diferenciou. Originál je typický loftový semi-akustický popship (vymysleli sme nový termín?), remix je, ako názov deklaruje, chill-houseová letná kolotočárovina. Besiky už vydal niekoľko podivuhodných remixov so zvukom ako z 90’s, ale toto napodiv znie celkom príjemne. Ešte by sme radi spomenuli, že vizuál sme už niekde videli (wink) a Comic Sans by snáď už mal zaniknúť, ale je to rozhodne lepšie než tento počin. 🙂

 

 

Reklamy