Vymysleli sme si novú rubriku, v ktorej vás budeme nabádať vyskúšať hudbu, ktorú možno nepoznáte, ale určite by vás mohla zaujímať (ale nemáte čas ju hľadať na internete) a to všetko pod krásnym zemplínskym názvom Oskušaj™. Nezačneme singlom, albumom alebo EPčkom, ale dokonca celým umelcom; jeho meno znie Josh Garrels a už sme ho spomínali tu alebo tu a dokonca ho autorsky môžeme počuť aj tu

Josh-Garrels_Live.jpg

Josh je chlapík z Muncie, Indiana, ak je vám jeho meno povedome, bude to pravdepodobne vďaka jeho spoluprácam s umelcami ako je John Mark McMillan alebo Andy Mineo (linkujeme hore). K týmto spoluprácam by sa ale pravdepodobne nedostal, keby už od roku 2005 nevydával jeden album za druhým. Celkovo ich do sveta stihol vypustil jedenásť a viacmenej ide o také normálne folkovo-experimentálne indie říznuté duchovnými motívmi. Z tých všetkých platní najväčší dojem urobil Home z 2015, ktorý sa v rebríčku Billboard 200 umiestnil na 83. mieste. (not bad!Keď už predstavujeme umelca, určite si pozrite aj klip k Words Remain, ktorý je skutočným vizuálnym umením a krásne dotvára kompozíciu skladby. 

Ďalšia vec je celovečerný hudobný dokument The Sea In Between, v ktorom Josh a jeho rodina hovoria o tom, aké miesto má v ich živote hudba. Nuž a na záver spomenieme aj jeho tučný 8-hodinový spotifaj plejlist Spiritual Songs, ktorý si určite pustite, ak máte tieto polokresťanské nezávislé muzičky radi. Josh Garrels je proste tvorivý chlap, takže šup-šup, preskúmaj; OSKUŠAJ!

Reklamy