Veru, je to tak. Ani nie 48 hodín uplynulo od momentu, keď jedna z najtalentovanejších slovenských worshipleaderiek (to je slovo!) ohlásila fundrasingovú kampaň na výrobu svojho nového, ne-worshipového albumu – a v tejto chvíli (piatok napoludnie) tam svieti cieľ naplnený na 145%.

Album autori teasujú piesňou Tvojou chudobou, ktorú už poznáme. Jana síce avizuje, že nepôjde o typickú chválovú produkciu, na rukopis zverejnenej skladby sme už zvyknutí; je typický zubajovsko-palajovský. Ostáva teda hádať, koľko z piesní sa rozhodnú manželia odieť do netypickejšej podoby, možno minimalistickej – iba s ukulele alebo autoharfou, čo sú nástroje, ktoré Jana podľa nášho pozorovania v poslednom čase preferuje.

Verdikt je jasný, ľudia chcú počuť autentickú slovenskú tvorbu a redakcie KV je tvorená presne takýmito ľuďmi. Preto sme album podporili a odporúčame to urobiť aj vám. Len tie odmeny… Vinyl je dobrý nápad, ale chceme viac – návštevu štúdia, obývačkové koncerty a hlavne: možnosť nahrať na cédečko v kľúčový moment jeden úder na triangel.