Nebudeme to popierať, pre planetboom máme veľkú slabosť (hlavne polovica našej redakcie, dôkazy tu alebo tu) a píšeme o nich toľko, že nemá veľmi zmysel opakovať, že ide o mládežnícku službu / kapelu austrálskej cirkvi Planetshakers a teda akúsi dvojičku známejších Y&F. Pár dní dozadu priniesli prvú časť (A-Side) ich nového projektu: You, Me, The Church – That’s Us. 8trackové (rozsahom teda skôr) EP sme zhltli okamžite a pocity sú navlas rovnaké ako pri všetkých doterajších projektoch – kreatívny a odvážny hudobný mišung mixovaný s typickým worshipom.

Album otvára The Core, pieseň tak tvrdá, že za gitarové riffy by sa nemusli hanbiť ani bradatí metalcoristi. Samozrejme, žánre a atmosféry sa striedajú rýchlosťou blesku: rapovaná/kričaná sloha, intermezzo s veľmi príjemnou dubovou basou a psy-tranceový drop, ktorý vám vyberie vnútornosti. Takto by sme mohli pokračovať pri celej prvej polovici, ktorá je za nás ukážkou toho, keď máte pri skladaní v štúdiu veľa zábavy. A keďže na yt sú klipy na všetky piesne z EP, uvidíte, že zábava bola aj live.

Druhá časť adresuje zasa tú časť publika, ktorá rada chváli a piesne č. 5-7 nás vovedú do dôverne známej worshipovej atmosféry s dlhými stopážami a minimom inovácií. No a celé to končí pokojným (dalo by sa povedať soakingovým) elektronickým epilógom. Verdikt nemáme a ani netreba: planetboom si idú svoje a tak to má byť.