Od posledného klasického “LP” Tell All My Friends ubehlo v januári 5 rokov a odvtedy sme dostali len jeden kratší živák z Red Rock a jedno komorné, ale veľmi pekné EP Here, You Are. Počas vlaňajška však UP vydali postupne tri single, za ktorými stojí Brock Human, a rozmýšľali sme, či nás nečaká aj nový album.

Nuž, malichernosti.

Pred týždňom totiž kolektív z Knoxvillu vydal nový singel Standing Tall, ktorý však po nahratí dostal kvôli vojne na Ukrajine nový význam. Ako UP píšu na fejsbúkoch: Zrazu naša pieseň znela drasticky neúplná. Slová ako “keď som v bezpečí pred zranením, je to pre tvoje útočisko” ponúkali málo tým, ktorí kvôli bombardovaniu ostali bez domova. Brock teda minulý týždeň navštívil štúdio a napísal Ave, Amity ako modlitbu pre túto tragickú chvíľu v histórii ľudstva. “Bolo počuť februárové bomby / báli sme sa, že sa pohla zem.” To porovnanie je strašné: milióny z nás sa dnes zobudili do tepla, bezpečia a začiatku jari. Naozaj; stojíme vzpriamene, s vystretými chrbtami, s vďakou na perách…”

Sme veľmi radi, že aj americká cirkev reflektuje dianie východne od našich hraníc a to celkom dôstojným spôsobom. Vďaka!