Pôvodne sme chceli po včerajšku ďalej hibernovať, ale do cesty nám prišlo toto milé, tri týždne staré videjko. Jimmy Fallon v ňom spovedá frontmana Mumford&Sons, Marcusa Mumforda, ktorý približne v 2:15 spomenie vtipnú príhodu, ako sa minule modlil za pápeža, ktorý si popritom sledoval na hodinkách čas; dokonca celú situáciu pustil aj na videu.

Je to fakt zlaté a smiešne, my sme však chceli poznať aj kontext, nuž a toto sme vygooglili: koncom leta sa vo Vatikáne za účasti Františka konal VITAE Summit. Organizovala to platforma Vitae Global, ktorá sa snaží “o kultúrnu tranformáciu prostredníctvom umenia.” Okrem Marcusa bol pozvaný napríklad aj starý katolík Denzel Washington, reggaetonový princ J Balvin, alebo Kristus v The Chosen, Jonathan Roumie.

O Mumfordovi zasa vieme, že vyrastal v rodine pastorov britského Vineyardu a očividne stále verí. V jeho hudbe sa, koniec-koncov, dajú nájsť mnohé odkazy. Teda okrem vtipnej príhody nám toto komunikuje aj fakt, že dôležitosť umenia a krásy si uvedomujú aj na najvyšších miestach našej cirkvi, which is nice.

Advertisement